M

Atriumfibrilleren te includeren in de ketenzorg

In het NUbericht van april 2025 kondigden we aan dat Atriumfibrilleren (AF) te includeren is in de ketenzorg. Daar krijgen we recentelijk veel vragen over. Daarom leggen we in dit artikel uit hoe je een patiënt kunt includeren in de ketenzorg in het HIS.

Includeren binnen verschillende ketens

Kies je er als praktijk voor om een patiënt te includeren, controleer dan eerst of de patiënt al in een keten zit.

De patiënt zit in de CVRM- of Diabetes (DM) keten:

  1. Vul bij de aanvullende registratieset AF de huisarts in als hoofdbehandelaar.
  2. Vul bij deelname ketenzorg ‘Ja’ in.

De patiënt zit niet in de CVRM- of Diabetes (DM) keten:

  1. Deze patiënt kun je includeren in de CVRM-keten.
  2. Vul zowel bij de CVRM-keten als de registratieset AF de huisarts in als hoofdbehandelaar.
  3. Vul bij deelname ketenzorg ‘Ja’ in.

De patiënt zit in de COPD-keten:

  1. Ook deze patiënt kun je includeren in de CVRM-keten.
  2. Vul bij de COPD-keten, de CVRM-keten én de registratieset AF de huisarts in als hoofdbehandelaar.
  3. Vul bij deelname ketenzorg ‘Ja’ in.

Excluderen bij behandeling cardioloog

Wanneer een patiënt voor AF onder behandeling is van een cardioloog, kan de patiënt geëxcludeerd worden uit de ketenzorg. Dit kan gedaan worden in de aanvullende RegiozorgNU registratieset door de specialist als hoofdbehandelaar aan te geven.

Alle vormen van AF welkom

Alle typen atriumfibrilleren kunnen worden meegenomen in deze registratie, dus ook paroxismaal AF of patiënten die nog geen medicatie gebruiken. Deze aanpak sluit aan bij de bredere beweging richting passende zorg: laagdrempelig, proactief en dichtbij. Met deze aanvullende registratie zetten we een stap naar betere monitoring, vroegsignalering en zorg op maat voor patiënten met AF.

Loading...